ביקורות נטפליקסכל הביקורותסיקורי סדרות

סיקור סדרה: "בשבילה גיבורים עפים"

ביקורת סדרה בשבילה גיבורים עפים

אחת הסדרות המעניינות של השנה מגיעה לעיניים מרובעות!


אם אי פעם חשבתם מה קורה כשארבעה חברים מהצבא עם פוסט טראומה מנסים לחלץ חברה שלהם מהג'ונגל בקולומביה, אז אתם יכולים להפסיק. זאת הסדרה עם הנרטיב כנראה הכי הזוי בטלוויזיה הישראלית, במן תסריט שמתאים יותר למיני סדרה ב-HBO. כן, כבר מההתחלה שהסדרה הזאת מנסה להיות משהו שונה בנוף הישראלי, ואין בזה שום דבר רע, אני אפילו מעריץ את הרצון לשנות את המרקע הישראלי.


הסדרה של עמרי גבעון, שכתב וביים אותה מבוססת על ספר באותו השם מאת אמיר גוטפריד, טוב, בערך מבוססת, היא בעצם לקחה סיפור מסגרת מסוף הספר ושינתה אותו לגמרי, כי הספר בכלל מתקיים ברובו בחיפה ומספר על תקופה שונה בכלל. משחקים בה כמה שמות מוכרים- תומר קאפון, נינט טייב, משה אשכנזי, מיכאל אלוני ועוד רבים.


מתחילתה הסדרה "בורחת" מקלישאות של סדרות ישראליות, אין קללות בכל פינה, אין סצינות סקס שלא קשורות לעלילה, אין זוגיות ומשברים שלא תורמים לסיפור. הסדרה גם מוצאת לנכון להציג דמויות בחבר הישראלית בצורה לא קלישאתית, כמו דמותו של "דובי" הדתי שעובר משבר אמונה, שהוא והזוגיות שלו מוצגות בצורה אנושית יותר מהרבה מסדרות אחרות. גם עניין הפוסט טראומה שהסדרה שמה בחזית מוצג בצורה אנושית ובעיקר מדגישה שפוסט טראומה שונה אצל כל בנאדם ומוצג בצורות מגוונות, בהחלט שינוי מרענן מסדרות אחרות.


אז, מה יש לי להגיד- בשבילה גיבורים עפים היא אחת הסדרות היותר מושקעות שהופיעו בישראל, הסדרה הראתה לנו דברים שלרוב לא רואים בהפקות ישראליות, כמו- סצנות אקשן לא רעות, בריחה מקלישאות והפקה בלוקיישן בחו"ל. לעומת זאת, הסדרה גם הצליחה ליפול במה שכמעט כל סדרה ישראלית נפלה בה בעבר- דיאלוגים נוראיים ומאוד רובוטיים לעתים, עלילות משנה שנפתחות פתאום ולא נסגרות (כנראה כמעיין הכנה לעונה שנייה), דמויות חדגוניות עם חלק חשוב בעלילה, ריצה מהירה עם הזמנים ומשחק לא תמיד אמין.


השורה התחתונה: למרות כל הבעיות, קשה שלא לראות שבשבילה גיבורים עפים היא אחת הסדרות היותר טובות שנראו בישראל, ממליץ לכולם לראות! ועכשיו היא גם בנטפליקס, אז באמת אין לכם תירוץ.


בקטנה: "יעלי!!!!"