ביקורות סרטיםכל הביקורות

ביקורת סרט: ונום

ביקורת סרט ונום

הנבל הכי טוב של ספיידרמן מקבל סרט… בלי ספיידרמן?!?


הסרט החדש מבית סוני מספר את סיפורו של ונום, שבמקור הוא הנבל כנראה הכי טוב של ספיידרמן, אבל בגלל עניינים של זכויות יוצרים (וגם בגלל שסוני רוצים לעשות כסף מהדמויות של ספיידרמן) אנחנו מקבלים סרט על ונום, בלי ספיידרמן. הסרט ממציא לו כמעט מאפס סיפור "אוריג'ן" בגלל שהסיפור המקורי קשור מאוד לספיידרמן. כן, זה מאכזב כמו שזה נשמע.


ונום הוא בעצם חייזר סימביוטי (חייזר שצריך "מארח") שמגיע לכדור הארץ עם חבריו במקרה ונתפס על ידי חברת תרופות רשעה בבעלות קרלטון דרייק (ריז אחמד) שמנסה לעשות עליו ניסויים ו"משלבת" אותו בכוח עם בני אדם בשביל לנסות להבין את מטרותיהם ולהשתמש בכוחותיהם כדי לעשות רווח. אך התכנית שלהם נהרסת על ידי עיתונאי חוקר בשם "אדי ברוק" (טום הארדי) שנכנס למעבדות שלהם ו"מתחבר" בטעות עם ונום. מכאן זה מירוץ של אדי וונום נגד הזמן כדי לעצור את השמדת כדור הארץ על ידי אותו גזע אליו שייך ונום. כן, ונום סוג של מתאהב בכדור הארץ ובאדי ומעדיף אותנו על פני חבריו… סוג של קומדיה רומנטית מוזרה מאוד.

טריילר "ונום" של סוני


אז מה רע בסרט, בעיקר טום הארדי האמת, השחקן המעולה משחק את ברוק כמו מכור קשה לקוקאין, עם סוג מבטא ניו-יורקי מאוד מוזר. כמות הקולות המוזרים שהוא מוציא במהלך הסרט גורמות לי לחשוב שכיסו לו הפה בכוונה ב"עליית האביר האפל". לעומת זאת, הדיאלוגים והדינמיקה של ונום וברוק מאוד משעשעת ונותנת הרגשה של סרט קומדיה קליל. שאר הדמויות לעומתם מאוד משעממות ונשכחות, דרייק הוא בערך כמו כל נבל/איש עסקים בסרט אי פעם והחברה של ברוק פשוט מיותרת.
לעומת זאת אחד הדברים הבולטים בסרט הוא האקשן, הוא נחמד וצפוי אבל בעיקר בולט כמה הוא היה יותר טוב עם היו מורידים את הצנזורה…

השורה התחתונה: על תצפו לחשוב יותר מידי, זה סרט קליל מאוד שקשה לקחת ברצינות (למרות כמות הגופות בסרט). אם תכבו את המוח לשעתיים אני מבטיח שתהנו!


בקטנה: אני לא בטוח בעניין, אבל נראה לי שאדי ברוק טכנית קניבל…