ביקורות נטפליקסכל הביקורותסיקורי סדרות

סיקור סדרה: חלל סופי

ביקורת סדרה חלל סופי

ייצור קטן וחמוד הוא גם המכשיר להשמדת הגלקסיה?


חלל סופי היא אחת הסדרות היותר מוזרות שהגיעו לנטפליקס (במקור מערוץ tbs).
מצד אחד היא מנסה להיות מצחיקה ומוזרה (ומצליחה בזה) ומצד שני מנסה להיות עמוקה ולבקר את האנושות ואת התכונות האנושיות… כן, לא סדרת האנימציה למבוגרים הכי רגילה, מאוד שונה מ"איש משפחה" או "משפחת סימפסון".


הסדרה מספרת על "גארי גודספיד" (שמדבב יוצר הסדרה אולן רוג'רס), בחור צעיר ודי טיפש שנשלח למאסר על חללית, לגמרי לבדו, למעט כמה רובוטים-משרתים והאינטליגנציה המלאכותית "יו". בזמן המאסר הוא נתקל לגמרי במקרה בייצור קטן, ירוק וחמוד אותו הוא מכנה "מונקייק". אותו ייצור חמוד מתגלה ככלי חזק מאוד שמסוגל להרוס כוכבים ובגלל תכונה זאת הוא נרדף על ידי נבל חללי חזק מאוד בשם "לורד קומנדר" (עם קולו של דיוויד טאנט המעולה). לעלילה מצטרפים חייזרים כאלו ואחרים, צייד ראשים שם "אבוקאטו" שהוא בעצם מן חתול אנושי שרוצה להציל את בנו מ"לורד קומנדר" ו"קווין", טייסת/לוחמת בפדרציית החלל שקשורה לגארי מעברו. כול אלה משתלבים להרפתקה מטורפת ומדליקה ברחבי הגלקסיה אותה הם מנסים להציל.


טוב, אז דבר ראשון מדובר בסדרה מעולה, היא מצליחה להצחיק ולרתק בו זמנית. כן, היא מאוד מוזרה לפעמים ומצליחה אפילו לבלבל לא מעט. כמו לדוגמה- סצנות הפתיחה שבהם גארי מרחף בחלל עם חור בחליפה מאוד לא ברורות (הפרקים עצמם הם בעצם פלאשבקים). בקיצור יש לא מעט קטעים מבלבלים ודי ברור שהם מנסים להתניע דברים לקראת העונה השנייה.


למרות כל הבילבולים, מדובר בסדרה מהנה ומצחיקה, עם אנימציה נהדרת שלא מזכירה שום סדרה אחרת. קאסט נהדר של מדבבים והרבה כיוונים מעניינים. הקטעים הפילוסופים אולי טיפה כבדים אבל הם שווים טיפה סבל בשביל שאר הסדרה.


שורה תחתונה: בלי לתת ספוילרים, זאת סדרה נהדרת ומצחיקה מאוד שמצליחה להפתיע לכל אורכה. מומלץ מאוד לכל חובבי ההומור השחור ונטפליקס.

בקטנה: הסדרה התחילה בכלל כפרויקט עצמאי של היוצר ביוטיוב! יש לו ערוץ משלו וה"פיילוט" עליו התבססה הסדרה נמצא ביוטיוב!