ביקורות סרטיםכל הביקורות

ביקורת סרט: קפטן מארוול

ביקורת סרט קפטן מארוול

הגיבורה עם השם הכי קלישאתי מאז סופרמן מקבלת סרט שמעט מאוד ביקשו…

הסרט החדש מבית מארוול הוא הסרט האחרון לפני האירוע הסינימטי הגדול של השנה- Avengers: End Game. ולמרות שהסרט מתקיים בשנות התשעים, הרבה לפני רוב סרטי מארוול הוא בעצם די פותר הכול אם אי פעם חשבתם איך הם הולכים להביס את ת'אנוס…

הסרט מספר את סיפורה של קרול דנברס- טייסת קרב שאיכשהו מוצאת את עצמה חיה בין גזע חייזרים בשם הקרי (שחלקם נראים כמו בני אדם וחלקם כחולים..) שנלחם מלחמה ארוכת שנים נגד גזע אחר בשם הסקרול- גזע חייזרים משנה צורה. כל זה בזמן שהיא סובלת מאיבוד זיכרון קשה וסיוטים שלא עוזבים אותה.

טריילר רשמי מהערוץ הרשמי של מארוול

לאחר שהיא יוצאת לאחד מקרבות רבים נגד הסקרול ביחד עם המנטור שלה- "יון-רוג" (ג'וד לאו) וצוות נוסף. היא נחטפת על ידי גנרל טאלוס (בן מנדלסון) מהסקרול שמנסה להוציא ממנה זיכרונות ישנים. אך לאחר שהיא משתחררת ונלחמת בהם, היא מרסקת את עצמה בכדור הארץ, שם היא נפגשת עם ניק פיורי צעיר (סמואל ל. ג'קסון) ויוצאת למסע להבין את עברה ולהחזיר לעצמה את הזיכרונות שלה.

אז מה רע בסרט, בעיקר הניסיונות העצובים של מארוול להכניס פמיניזם מזויף לסרטים שלהם. אבל אם נתעלם מזה ואולי גם מחוסר האקספוזיציה שזה כבר דבר די רגיל בסרטי מארוול. הסרט עצמו די נחמד, אפקטים מעולים, משחק לא רע וטוויסט די מפתיע. כן, הוא סובל מהצרות הרגילות של מארוול- חוסר אקספוזיציה, נבל משעמם וחורים בעלילה שנסתמים עם שטויות.

בסופו של יום הסרט מאוד נחמד, אקשן מעולה ולא מעט אפקטים מרהיבים. השחקנים די טובים, למרות שבן מנדלסון בעצם משחזר את הדמויות שלו ממלחמת הכוכבים רוג 1 ו- Ready Player One, הבנאדם בעצם משחק אותה דמות כבר שנים, בואו נודה באמת. ג'קסון נחמד כרגיל (אין אוסקר באופק), ג'וד לאו סביר למדי, טיפה משעמם (למרות שקשה להאשים אותו, זה יותר אשמת התסריט) וכך גם שאר הקאסט. השחקנית הראשית- ברי לארסון טובה, אבל די מעצבנת, אולי זה בגלל האמרות הטיפשיות שלה, שליוו את יציאת הסרט. או שזה ההתנשאות המציקה הזאת שהוסיפו לדמות, כזאת שמקשה על החיבור אליה.

השורה התחתונה: סרט מארוול טיפוסי, אוהבי סרטי גיבורי העל למיניהם יאהבו, השאר אולי טיפה פחות… הסרט ייזכר בעיקר בזכות היותו הסרט האחרון לפני Avengers: End Game, אל תצפו ליותר מידי.

בקטנה: זה רק אני או שממש לא השקיעו באנימציה עם החתול הזה?