ביקורות נטפליקסביקורות סרטיםכל הביקורות

ביקורת סרט: קופסת ציפורים

ביקורת סרט קופסת ציפורים

קו קו אני פה!


אחד הסרטים המדוברים של השנה, הוא דווקא סרט אימה מנטפליקס, מי היה מאמין…

פוסטר קופסת ציפורים
פוסטר הסרט "קופסת ציפורים"


"קופסת ציפורים" הוא סרט האימה החדש של נטפליקס, שזמן קצר אחרי יציאתו הצליח לפצל את הצופים בנוגע לאיכותו, ואף הצליח ליצור "אתגר" מטומטם באינטרנט (חפשו "Bird Box Challenge" ביוטיוב). הסרט נכתב על ידי אריק היסרר (על פי ספרו של ג'וש מלרמן) שכבר כתב להיט מד"ב אחר בשם "המפגש" (ממליץ מאוד). את כיסא הבימוי תפסה סוזנה בייר, בימאית דנית לא כל כך מוכרת, שזה סרט האימה הראשון שלה.


הסרט מספר את סיפורה של מלורי ("סנדרה בולוק") שצריכה לנווט בעולם פוסט אפוקליפטי שנחרב על ידי יצורים בלתי נראים שגורמים לכל שמי שרואה אותם להתאבד. לכן מלורי שרוצה להגיע למקום בטוח לכאורה, צריכה לקחת את שני ילדיה הקטנים על סירה קטנה בנהר ארוך, כשעיניהם מכוסות…


הסרט קופץ בין ההתמודדות של מלורי וילדיה עם הנהר לבין התפרצות היצורים, חמש שנים לפני. שם מלורי שעדיין בהריון, היא שומעת על היצורים (שאז היו רק ברוסיה) בחדשות ומגחכת. אבל מהר מאוד היא מבינה שזה הגיע גם אליהם כשאחותה הורגת את עצמה בתאונה דרכים (כשמלורי לידה ברכב) לאחר שראתה את היצורים. מכאן מלורי צריכה להתמודד עם היצורים, ביחד עם קבוצת שורדים שנכנסים במקרה לחייה, היא צריכה להתרגל לעולם בו אסור אפילו להסתכל מהחלון.

טריילר לסרט- העמוד הרשמי של נטפליקס


הסרט עצמו לא הותיר עליי רושם, למרות קבוצת שחקנים איכותית בראשות סנדרה בולוק, ג'ון מלקוביץ' וכמובן איך לא-"מאשין גאן קלי" (עוד ראפר שחושב שהוא שחקן) הסרט לא מתרומם. הוא מפוצץ בקלישאות, דמויות מיותרות שרובן נמצאות בשביל למות וגם אלה החשובות לכאורה מרגישות שטוחות מאוד.


הקפיצות הנוראיות בזמנים גם לא עוזרות, הן יוצרות סרט מבלבל, לא הגיוני ולא כזה מגובש על עצמו בנוגע למה הוא אמור להיות- סרט אימה או דרמה משפחתית קורעת לב. הסוף שלו גם לא עוזר במיוחד (מאוד מאכזב).
והבעיה העיקרית בסרט היא גם הפשוטה ביותר- הוא לא כזה מפחיד…


השורה התחתונה: הסרט גנב את הקונספט ל"מקום שקט" שיצא לא מזמן, ההבדל העיקרי ביניהם הוא ש"מקום שקט" אשכרה מצליח להפחיד. הסרט זמין בנטפליקס לכן אין סיבה לא לנסות ולראות אם אתם מהקבוצה שדווקא כן אהבה אותו.


בקטנה: תראו באינטרנט את התמונות של היצורים (איך שהם היו אמורים להיראות), מבטיח שתצחקו.